Máte otázku?

Možná vám naše sekce Často kladné otázky – a Odpovědi – pomůže.

Vyberte otázku a klikněte na ni, zobrazí se odpověď.

Po kliknutí se zobrazí všechny odpovědi.

Co jsou kontaktní čočky na jedno použití?

Kontaktní čočky na jedno použití jsou čočky, které nosíte pouze jednorázově. Ráno si je nasadíte a večer je jednoduše vyhodíte. Každý den použijete nový svěží pár.

Jsou kontaktní čočky pohodlné?

Naprosto. Obzvláště to platí o značkových kontaktních čočkách DAILIES®, které jsou měkké a neuvěřitelně tenké, takže je v oku téměř necítíte. A navíc díky zvlhčující složce aktivované mrkáním jsou značkové kontaktní čočky DAILIES® pohodlné po celý den. Nebude dlouho trvat a budete přemýšlet, proč jste si čočky DAILIES® nepořídili dříve.

Jsou kontaktní čočky bezpečné?

Pokud jsou kontaktní čočky používány v souladu s pokyny, u většiny uživatelů komplikace nenastanou. Správné nošení kontaktních čoček závisí na dodržování pokynů poskytnutých vaším očním specialistou. Stav vašich očí se může změnit, často bez zjevných příznaků nebo varování. Doporučujeme pravidelné kontroly u očního specialisty, abyste eliminovali riziko komplikací. Chcete-li si udržet zdravé oči a nejpohodlnější a nejefektivnější vidění, je třeba o oči pravidelně a dobře pečovat. Pouze váš oční specialista má odpovídající vzdělání, školení a licenci, aby mohl provádět kontroly, diagnostikovat a léčit vaše oči a doporučit vám kontaktní čočky.

Máte-li zájem o užitečné tipy, stáhněte si a vytiskněte:

Jaký druh kontaktních čoček je pro mne nejvhodnější?

Možnosti v oblasti měkkých kontaktních čoček se liší podle životního stylu a korekce vidění. Značkové kontaktní čočky DAILIES® mají mnoho variant, ale váš oční specialista vám může pomoci se rozhodnout, které čočky jsou pro vás ty pravé. Abyste získali představu o tom, které kontaktní čočky jsou pro vás vhodné, použijte našeho pomocníka pro výběr čoček: Contact Lens Pro

Nemáte svého očního specialistu?

Zadejte své PSČ a najděte očního specialistu v blízkosti svého bydliště.

 

Jak často je třeba měnit značkové kontaktní čočky DAILIES®

Kontaktní čočky DAILIES® je třeba měnit denně. U všech druhů kontaktních čoček je třeba řídit se pokyny pro nošení a péči, které vám poskytl váš oční specialista.

Je péče o kontaktní čočky snadná?

Ano. Správná péče o kontaktní čočky je důležitá, ale nikoliv složitá. Péče o kontaktní čočky DAILIES® je opravdu snadná. Ráno si nasaďte nový, čistý pár a večer čočky jednoduše vyhoďte. Není třeba provádět žádné čištění ani desinfekci. Máte-li zájem o užitečné tipy, stáhněte si a vytiskněte Snadné tipy pro péči o kontaktní čočky

Vadí mi vkládat si něco do oka. Je používání kontaktních čoček snadné?

Ano. A čím více je používáte, tím je to snadnější. Zde je několik tipů jak si aplikovat a vyjmout kontaktní čočky. Stáhněte si je a vytiskněte. Jak si aplikovat a vyjmout kontaktní čočky

Proč jsou důležitá pravidelná oční vyšetření?

Podle americké rady pro zrak Vision Council of America jsou pravidelná vyšetření očí důležitou součástí rutinní preventivní péče o zdraví. Mnoho očních a zrakových vad nemá žádné zjevné příznaky, proto mnozí lidé ani nevědí, že nějakou vadu mají. Včasná diagnóza a léčba jsou důležité pro udržování dobrého zraku a v některých případech dokonce prevenci ztráty zraku.

Proč bych si měl(a) zvolit jednodenní kontaktní čočky DAILIES?

Pouze značkové kontaktní čočky DAILIES® vám dodají každodenní pocit svěžích čoček. Díky zvlhčení, jež je aktivováno mrkáním, DAILIES® udržují vaše oči svěží po celý den. Získáte komfort a svobodu nošení v podobě jednodenních čoček pro jednorázové použití. Už nikdy péče o čočky. Už nikdy usazeniny. Snížené příznaky rozmazaného vidění.1,2 DAILIES® kontaktní čočky jsou perfektní pro aktivní životní styl, pro cestovatele a osoby trpící očními alergiemi. Jediné čočky, které odmění vaše oči svěžestí při každém mrknutí.

Je možné je vyzkoušet zdarma?

Ano! Kliknutím na tento odkaz můžete získat svůj voucher na vyzkoušení kontaktních čoček DAILIES® ZDARMA. Po vytištění voucher doneste k očnímu specialistovi. Doporučí vám, které čočky DAILIES® jsou pro vás nejvhodnější.

Zadejte své PSČ a najděte si očního specialistu v blízkosti svého bydliště.

 

Kolik stojí kontaktní čočky DAILIES®?

Váš první pár nestojí nic. Pouze požádejte očního specialistu o svůj zkušební pár čoček zdarma . Když vezmete v úvahu peníze, které ušetříte, protože nebudete muset kupovat čisticí a desinfekční roztoky, a praktičnost a úžasný komfort, tyto jednodenní čočky pro vás budou jasnou volbou. Získejte tipy, jak ušetřit!

Co je astigmatismus?

Astigmatismus se obvykle vyskytuje, když má přední povrch oka, rohovka, nepravidelné zakřivení. Dá se o tom uvažovat také tak, že v případě astigmatismu má rohovka spíše tvar šišatého míče na rugby než kulatého míče na basketbal. Světlo procházející zakřivenějším povrchem přichází do ohniska dříve než světlo procházející méně zakřiveným povrchem. Výsledkem je, že světlo soustředěné ve vašem oku se protíná v různých bodech, a proto vidíte rozmazaně. Ale nebojte se. Existují kontaktní čočky DAILIES® navržené přesně pro takové oči – jmenují se DAILIES® Toric

Máte čočky DAILIES® pro pacienty s astigmatismem?

Ano – DAILIES® Toric jsou navrženy speciálně pro nositele s astigmatismem, takže i oni si mohou užívat komfortu čoček na jedno použití.

V jakém věku lze začít nosit kontaktní čočky?

Mnoho očních specialistů tvrdí, že mezi 11. a 14. rokem. Jelikož značkové kontaktní čočky DAILIES® se snadno aplikují a nevyžadují čištění, jsou ideální pro uživatele s aktivním životním stylem, teenagery a prvonositele kontaktních čoček.

Mohu při nošení kontaktních čoček sportovat?

Ano. Kontaktní čočky jsou pro sport flexibilnějším a stabilnějším způsobem zrakové korekce než brýle. Značkové kontaktní čočky DAILIES® mohou zlepšit vaše periferní vidění a tak i váš výkon, navíc se nebudete muset bát, že vám brýle spadnou nebo se zničí. Váš oční specialista vám může poradit, který druh kontaktních čoček je pro váš sport nebo aktivitu nejvhodnější.

CO JE PRESBYOPIE?

Postupem času ztrácí naše oči schopnost zaměřit předměty v naší přímé blízkosti, například na malá písmena v novinách, která se stávají rozmazanými. K rozmazání dochází ale i u vidění na střední vzdálenosti, například při pohledu na obrazovku počítače může také docházet k rozmazání obrazu. Tento stav se nazývá presbyopie.

Existují také jednodenní kontaktní čočky, které změní barvu mých očí?

Ano. K dispozici jsou i jednodenní barevné kontaktní čočky na jednorázové použití. Čočky FreshLook® ONE-DAY jsou dostupné v barvách Blue (modrá), Gray (šedá), Green (zelená) a Pure Hazel (lískový oříšek). Chcete-li si pohrát s barvami, navštivte stránku FreshLookContacts.com. Zeptejte se svého očního specialisty, zda jsou čočky FreshLook® ONE-DAY pro vás vhodné. Kontaktní čočky, i ty nošené z kosmetických důvodů, jsou zdravotnickými prostředky, které smí být nošeny pouze na základě očního vyšetření a doporučení očního specialisty. V případě sdílení kontaktních čoček může dojít k vážným zdravotním problémům oka.